Новини

21 Червень 10:22
ЗОВНІШНІЙ РЕКЛАМІ АЛКОГОЛЮ - БІЙ!
ЗОВНІШНІЙ РЕКЛАМІ АЛКОГОЛЮ  - БІЙ!

Відповідно зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII до Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР з 1 липня 2015 року пиво вважається алкогольним напоєм.

 Відповідно до статті 22 Закону України «Про рекламу» реклама пива, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права  інтелектуальної власності, під якими випускається пиво, забороняється засобами зовнішньої реклами.

Враховуючи соціальну значимість вказаного питання та заборону реклами алкогольних напоїв засобами зовнішньої реклами, за дорученням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віталія Моісеєнка, спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотримання антитютюнлвого законодавства та пробірного управління захисту споживачів (начальник відділу – Алла Степаненко) активізовано роботу в частині контролю за рекламою алкогольних напоїв, в ході проведення якої встановлені чисельні випадки брендування фасадів магазинів, вітрин або вікон стаціонарних об’єктів торгівлі та малих архітектурних форм,  шатрів, торговельних парасольок на літніх майданчиках зображенням пляшок та келихів пива, товарних знаків, під яким випускається пиво.

З метою зміни ситуації, Головним управління Держпродспоживслужби в Сумській області на адресу найбільших виробників пива в Україні направлені листи щодо необхідності зміни дизайну та обладнання літніх майданчиків, на адресу голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів Сумської області направлені листи про необхідність посилення контролю щодо порядку розміщення літніх майданчиків.

Суб’єктів господарювання, у діяльності яких були встановлені ознаки порушення законодавства про реклами в частині розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв, притягнуто до відповідальності та зобов’язано  усунути порушення.

 Робота з вказаних питань продовжується та знаходиться на контролі начальника управління захисту споживачів Володимира Єщенка.

 

Поділитися:
Записатись на прийом
Повідомлення про порушення

Памятка громадянина

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою, передається громадянином особисто або через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками), із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну, поштову адреси, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У роз’ясненні Верховної Ради України, зазначено, що електронне звернення є різновидом письмового звернення https://itd.rada.gov.ua/services/appeal-of-citizens, тому електронне звернення може бути виготовлено за допомогою оргтехніки у вигляді сканованої копії чи фотокопії.

Згідно з вимогами ст. 8 вищезазначеного Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення можна надіслати на ел.адресу: post@dpss-sumy.gov.ua, поштою: м. Суми, вул.. Гамалія, буд. 25 або надати особисто.

Завантажте зразок ЗВЕРНЕННЯ за цим посиланням.