
Погодні умови (висока вологість на фоні підвищених температур повітря) продовжують сприяти розвитку білокрилки та спостерігається наростання її чисельності.
Виявити білокрилку нескладно. Це дуже дрібна комаха у вигляді білого метелика розміром 1,5 мм, яка при дотику до рослини одразу розлітається. Комаха живе на нижній стороні листка, де вона відкладає яйця, а потім там харчуються і личинки. Протягом року розвиваються декілька поколінь шкідника.
У приватних господарствах Сумської області відмічається підвищена шкідливість на рослинах капусти. Білокрилка здатна завдати суттєвої шкоди посівам не лише капусти, але й ріпаку, огіркам, томатам та іншим рослинам (зокрема декоративним). Активно заселяє і бур’яни: суріпицю, молочай, чистотіл, грицики та інші.
Личинки та дорослі особини, висмоктуючи соки з нижнього боку листка, викликають пожовтіння листя, яке з часом покривається сажистим нальотом. Сильно пошкоджені рослини відстають у рості й розвитку, їхня врожайність знижується.
Для боротьби з білокрилкою необхідно використовувати інсектициди, які внесені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» в 2021 році. Купувати засоби захисту рослин необхідно лише у спеціалізованих магазинах. Дещо обмежити чисельність шкідника допоможе використання жовтих клеєвих пасток. Необхідно систематично проводити боротьбу з бур’янами, а після збору врожаю слід прибрати всі рослинні залишки, що значно зменшить зимуючий запас фітофага.