
Хвороби плодових культур – це завжди неприємність для садівників і, звичайно, що вони в якійсь мірі впливають на якість отриманого врожаю або і зовсім залишитись без нього.
Одна з найбільш відомих хвороб на персикових деревах – курчавість персика.
Курчавість персика – хвороба поширена і небезпечна. Особливо часто вона проявляється при затяжній прохолодній і дощовій весняній погоді.
Ознаки хвороби можна відмічати починаючи з травня, в період активного росту листя і формування зав'язі.
Курчавість персика - це грибкове захворювання, яке найчастіше вражає дерева, знижуючи плодоношення. Хвороба вражає молоде листя, стебла, і якщо вчасно не вжити заходів, поширюється на все дерево. Також нею уражується не тільки персик, але і плодові дерева та ягідні кущі.
Якщо ви виявили на своїх деревах таку хворобу, як курчавість листя, лікування потрібно не ігнорувати, інакше ви можете залишитись без прекрасних і дуже корисних плодів.
Грибок-збудник кучерявості листків персика – «Taphrina deformans». Початкові прояви хвороби проявляються в самому початку весни: на свіжих листках з’являються пухирчасті бульбашки, пізніше вони набувають червонуватого відтінку.
Якщо не лікувати цю хворобу – рослина втрачає річний приріст, відстає в рості, а через 2-3 сезони деревце загине.
Уражене листя опадає, рослина слабшає через те, що не може нормально фотосинтезувати. Персик змушений пробуджувати нові бруньки та відрощувати нову листву ще раз. Тобто деревце витрачає удвічі більше сил, ніж зазвичай для відновлення нормального росту.
Такі «відстаючі» пагони – розвиваються повільно, не встигають сформувати зрілу кору, закласти плодові бруньки для врожаю наступного року. Взимку такі пагони вимерзають.
Але наше завдання – зробити так, щоб хвороба курчавість листя не вразила нові молоді листки. Тому дерева обов’язково потрібно захищати. Якщо ступінь ураження висока, краще використовувати системні препарати з діючою речовиною дифеноконазол, каптан, крезоксим-метил.
Обробки треба повторювати раз в два тижні, можна і один раз в 10 днів, а препарати слід міняти, вибираючи іншу діючу речовину. До складу багатьох фунгіцидів з зазначеними діючими речовинами входять інші діючи речовини, які надають змогу боротись з іншими хворобами персику.
При використанні хімічних препаратів, необхідно враховувати, що термін їх розкладання становить від 30 до 45 днів. Якщо виконувати профілактичну обробку, дотримуючись вищенаведених рекомендацій, то стиглі плоди не принесуть шкоди при вживанні в їжу.
І, не забуваємо про головне, що профілактика захворювань у рослин – це важлива та необхідна міра при догляді за плодовими деревами.