
В цьому році погодні умови сприяли розвитку небезпечного шкідника у відкритому ґрунті – білокрилки.
Висока вологість повітря на фоні підвищених температур повітря створили умови, які максимально наближені до тепличних, тому створилась загроза подальшого поширення фітофага та підвищення шкідливості.
Білокрилки – літаючі комахи завдовжки близько 2 мм, схожі на маленьких білих метеликів.
Їх личинки – дрібні сіро-зелені крупинки, рухливі тільки в ранньому віці. І перші, і другі ушкоджують рослину висмоктуючи з неї соки. На пошкоджених листках з’являються цукристі виділення, на яких потім поселяється сажистий гриб.
Присмоктуючись до рослини, личинки білокрилки захищають себе восковим нальотом, який робить їх невразливими для більшості інсектицидів. Через це позбутися від білокрилки досить складно.
Найбільшої шкоди ці комахи, завдають капусті. Вони поселяються під листям культури і висмоктують з нього сік. Від цього рослини відстають у рості, жовтіють, або сохнуть.
Характерною ознакою появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки торкнутись до рослини.
Для зменшення чисельності шкідника на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ. Тому, насамперед, не зайвим буде поставити звичайні пастки для мух над рослиною або жовті клейові пастки.
Обприскування рослин потрібно починати при з’явленні первинних вогнищ шкідника, застосовуючи дозволені для використання в Україні інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні.
Захисні заходи слід проводити з дотриманням вимог техніки безпеки. Не дозволяється працювати з отрутохімікатами без індивідуальних засобів захисту.