
Великий модриновий короїд (Ips subelongatus) – це основний шкідник модрини. Оселяються на звалених або ослаблених деревах. Можуть спричиняти загибель модринових лісів, що раніше були ослаблені живленням сибірського шовкопряда, яке зумовило передчасне повалення лісу. Ушкоджують усі види дерев роду Модрина. Іноді зустрічаються на видах родів Сосни, Ялини. Хоч ці шкідники нападають здебільшого на ослаблені чи зрубані дерева, але у роки спалахів чисельності можуть завдати шкоди й здоровим деревам. Жуки надають перевагу розрідженим, добре освітленим ділянкам лісу. Великий модриновий короїд здебільшого поширений у модринових лісах Центральної Європи (Австрія, Чехія, Словаччина, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Велика Британія). Також поширений у Росії, Китаї, Кореї, Японії.
Зимують личинки під корою. Навесні вони заляльковуються. У травні з лялечок виходять жуки, які прогризають круглі отвори в корі і вилазять назовні. Після парування самці гинуть, а, самки прогризають кору і проточують під нею поздовжні (вертикальні) ходи завдовжки близько 10 сантиметрів. З обох боків маточного ходу вони вигризають заглибини і в кожну з них відкладають по одному яйцю. Одна самка відкладає до 100 яєць. Личинки, які виходять з яєць, вигризають поперечні (горизонтальні) ходи під корою. В результаті порушується сокорух, дерево хворіє, припиняється приріст, знижується врожайність.
Систематично державні фітосанітарні інспектори та власники лісонасаджень проводять обстеження лісу та лісопродукції. Головне завдання полягає в тому, щоб вчасно виявити і визначити карантинний організм, розробити заходи з недопущення його подальшого розповсюдження, встановити межі, організувати заходи з локалізації та ліквідації виявленого вогнища.
Держпродспоживслужба України вживає різноманітних фітосанітарних заходів, аби запобігти проникненню на територію нашої країни цих небезпечних шкідників лісових багатств країни. Не дозволяється завезення на територію України пиломатеріалів з корою. Уся лісопродукція та пиломатеріали, що імпортується в Україну, підлягає ретельному огляду та лабораторній експертизі, а також, у разі потреби, іншим фітосанітарним процедурам.