
Значення лісів у житті людини надзвичайно велике і багатогранне. Вони відіграють найважливішу роль у підтриманні природного стану біосфери. Як чинник культурного і соціального значення, ліс, для багатьох мільйонів людей є місцем відпочинку, лікування та туризму. Поряд з цим він є основним джерелом лісопродукції, експорт якої на сучасному етапі розвитку економіки України має велике значення. Споживачами української деревинної продукції є Угорщина, Словаччина, Німеччина, Литва, Естонія, Польща. Одним із важливих імпортерів деревини з України виступає Турецька Республіка. Експорт хвойних порід пиломатеріалів до якої здійснюється виключно за умови дотримання вимог статті 1.5 додатку 4 «Правил карантину рослин», затверджених Міністерством сільського господарства та лісництва Турецької Республіки. Одним із основних пунктів даної статті є підтвердження того, що деревина походить з ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів Monochamus spp., Pissodes nemorensis, Pissodes strobi, Pissodes terminalis, Pissodes castaneus та Scolytus morawitzi.
Присвоєння ділянці статусу вільної від регульованих шкідливих організмів передбачене Наказом Мінагрополітики від 07.08.2012 р. № 487 «Про затвердження Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки».
Управлінням фітосанітарної безпеки з 2018 року проводяться заходи по встановленню та підтриманню статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів.
Для встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, та проведення всіх необхідних фітосанітарних процедур у весняно-літній період 2021 року – можно ознайомитись за посиланням: http://www.dpss-sumy.gov.ua/sites/default/files/Fito/NakazMinAPK_487.pdf