
Вберегтися від підробок на ринку насіння можна тільки будучи добре проінформованим. Але якщо у вас виникла хоча б невелика частка сумніву щодо оригінальності та якості насіння, яке ви збираєтесь купувати, зверніть увагу на такі показники:
- Занижена ціна є завжди підозрілою. Якісне насіння не може бути дешевим, оскільки на його випробування, тестування, дослідження компанії витрачають колосальні кошти.
- Кожна компанія-оригінатор має свою дистриб'юторську мережу торгівельних закладів, купуйте насіння та садивний матеріал тільки в спеціалізованих магазинах, де вам видадуть фіскальний чек на покупку (маючи його, можна виставити претензії до продавця в разі реалізації неякісного насіння).
- Купуючи насіння або садивний матеріал, вимагайте у продавця відомості про партію насіння, яку хочете придбати: сертифікат, який засвідчує сортові та посівні якості насіння та сортові якості садивного матеріалу. Обов'язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетці що знаходиться на пакуванні. Якщо на Вашу вимогу не надають супровідних документів, що підтверджують якість насіння, краще відмовитись від придбання такого товару.
- Перевірте пакувальну тару (пакети, мішки) та насіння яке зберігається у ньому. Як правило підроблене насіння фарбується неякісною фарбою, яка осипається. На пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі вказують: назву країни-виробника насіння, а також фірму, підприємця, тощо; назву і товарний знак, юридичну адресу, де пакували насіння; культуру, сорт, гібрид, масу, або кількість насінин в пакеті, шт.; номер насіннєвої партії; рік урожаю; схожість; документ на насіння (назва, №); коротку інформацію про культуру (опис сорту чи гібриду, поради щодо вирощування).
- Перевірте можливу інформацію у мережі Інтернет чи через ЗМІ. Досить часто Ви зможете знайти у відкритому доступі інформацію про негативний досвід аграріїв, відкриті кримінальні провадження та інше.
Тільки після ретельної перевірки можна бути впевненим, що ви купуєте якісне насіння та отримаєте задоволення від отриманого врожаю.
За більш детальною інформацією та консультаціями щодо придбання якісного насіння та садивного матеріалу просимо звертатись до відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області (м. Суми, вул. Гамалія, 25, тел. 0542 - 61-73-30).