
За ініціативою Конотопського управління Головного управляння Держпродспоживслужби в Сумській області 13.08.2021р. проведена нарада при голові Конотопської районної державної адміністрації в якій прийняли участь заступники голів об’єднаних територіальних громад, керівники відділів з питань житлово-комунального господарства, водопостачання в населених пунктах, представники засобів масової інформації.
Під час доповіді заступник начальника Конотопського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадала, що залишається на особливому контролі Указ Президента України про введення в дію Рішення ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з метою контролю за забезпеченням населення якісною питною водою. Звернула увагу органів виконавчої влади, власників джерел водопостачання на їх обов’язки по забезпеченню населення доброякісною питною водою та утримання джерел водопостачання в належному санітарно-технічному стані, використанню та охороні джерел і систем питного водопостачання та водовідведення відповідно до дії чинного законодавства.
Окремо висвітлено питання результатів проведених планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на об’єктах централізованого водопостачання та основних простежуваних порушень виявлених за їх результатами.
Було зауважено, що в окремих ОТГ обслуговуючі кооперативи є неприбутковими, надані пропозиції приписів не виконуються у зв’язку з відсутністю у підприємств коштів на ці заходи. Тому для вирішення цих питань необхідна допомога громад.
В ході обговорення даного питання, доведено до відома результати лабораторних досліджень питної води, які були відібрані при здійсненні держнагляду та моніторингові дослідження.
На завершення голова Конотопської районної державної адміністрації дав доручення відповідальним особам покроково спланувати заходи для забезпечення населення доброякісною питною водою в достатній кількості, а саме: впорядкувати зони санітарної охорони І поясу джерел централізованого водопостачання, необхідність передбачення будівництва нових та розширення існуючих централізованих водопроводів, приведення в належний санітарний стан діючих громадських колодязів, проведення щорічного очищення та профілактичної дезінфекції водогонів та шахтових колодязів, під час експлуатації систем водопостачання дотримуватися існуючих законодавчих норм та правил. Запропонував вивчити питання досвіду громад, в яких комунальні підприємства взяли на баланс сільські водогони та обслуговуючі кооперативи.