
На сьогодні почастішали випадки, коли чисельність сонечок (жуків) лякає багатьох мешканців приватних будинків та квартир, визиваючи шок та паніку. Масову появу їх ми спостерігали ще з осені. Щоб перечекати зимовий холод комахи потрапляли в будівлі, забирались в найменші щілини дерев’яних та навіть бетонних будинків. Коли температура падала дуже сильно, могли навіть скупчуватись всередині будинку, групуючись на стелі та вікнах.
Сонечко - одна з найбільш поширених і відомих всіма нами комаха. За своєю природою жуки є хижаками, які полюють на попелиць та кліщів, які в свою чергу завдають шкоди садово – городнім культурам.
Вони здатні знайти шкідників під корою, в скручених листках і можуть навіть пробратися під землю.
При уважному огляді комах, на яких скаржаться жителі області, виявляємо, що ці сонечка мають окрас не червоний, який ми звикли бачити як для звичайного сонечка, а чорний, помаранчевий або жовтий з багатьма плямами чи без них.
Це не зовсім наше рідне сонечко, а специфічний вид - комаха азійського виду у родині Coccinellidae або Сонечкові.
Враховуючи високий апетит шкідника вище вказаної родини, у США в 1980-х роках був спеціально виведений цей вид для боротьби з попелицями, які псували сільськогосподарські посіви. З тих пір шкідник активно мігрував, так що тепер його можна знайти на всій території світу.
Як нам реагувати або поводити себе при знаходженні таких скупчень шкідника?
За даними вчених вплив азійських сонечок на екосистему ще не досліджено повністю, тому все що ми можемо зробити, це дочекатись підвищення температури повітря та того періоду, коли сонечко вийде на харчування попелицями в природні умови.
З використаних вже «народних» методів – це збирання їх пилососом, а взагалі намагатися жити мирно разом з цим новим видом, тому для захисту своїх помешкань рекомендуємо закладати всі отвори в стінах помешкань, на вікнах, біля дверей.