
Головним управлінням проведено позапланову перевірку стосовно дотримання законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів продуктового магазину у м. Суми.
Під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) в магазині було виявлено порушення температурних умов зберігання плодоовочевої продукції. За результатами перевірки був складений акт та виданий припис щодо усунення виявлених порушень.
У зв’язку з ненаданням належних та допустимих доказів щодо усунення порушень, Головним управлінням було проведено позапланову перевірку стану виконання припису.
В ході перевірки враховувались температурні умови зберігання плодоовочевої продукції визначені постачальником та правилами роздрібної торгівлі картоплею та плодоовочевою продукцією, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.97 № 344 (надалі – Правила).
В ході перевірки стану виконання припису виявлено, що на момент перевірки в овочевому відділі температура зберігання харчових продуктів становила +150С. При цьому в торгівельному залі магазину зберігалась наступна плодоовочева продукція з метою пропонування до реалізації:
- мандарини відповідно до Правил мають зберігатися при температурі від +20С до +60С, згідно декларації постачальника/виробника умови зберігання при температурі +50С +60С;
- грейпфрут свіжий відповідно до Правил має зберігатися при температурі від +30С +50С, згідно декларації постачальника/виробника умови зберігання при температурі + 50С + 60С;
- виноград «Киш-Миш» згідно декларації постачальника/виробника умови зберігання при температурі від + 40С;
- перець салатний згідно декларації постачальника/виробника умови зберігання при температурі від +50С до +100С;
- ківі вагове згідно декларації постачальника/виробника умови зберігання при температурі + 30С + 50С;
- яблука, температура зберігання яких згідно декларації постачальника повинна становити + 50С - +100С.
Результати перевірки були зафіксовані в акті. По факту неусунення порушень температурних умов зберігання плодоовочевої продукції згідно раніше виданого припису був складений протокол. На підставі зазначених матеріалів винесена постанова про застосування штрафних санкцій в розмірі
40 000 грн.
Оператор ринку з застосованими штрафними санкціями не погодився та звернувся з позовом до суду. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду в задоволенні його позовних вимог було відмовлено. Не погодившись з судовим рішенням суб’єкт господарювання подав апеляційну скаргу. За результатами апеляційного провадження Головним управлінням була доведена законність та обґрунтованість проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій. В зв’язку з зазначеним, постановою Третього апеляційного адміністративного суду по справі апеляційну скаргу було відхилено, а застосовані штрафні санкції було залишено в силі.
На даний час, Головним управлінням вживаються заходи щодо примусового виконання зазначеної постанови через органи державної виконавчої служби.