
Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що на виконання доручення Держпродспоживслужби України, за результатами моніторингу споживчого ринку у місті Суми та Сумській області працівниками відділу ринкового нагляду, проведена позапланова перевірка характеристик продукції - іграшки-конструктор «Неокуб», було встановлено невідповідність продукції вимогам пунктів 33,34 п.п.3 та 4 додатку 2 Технічного регламенту безпечності іграшок. Технічного регламенту безпечності іграшок. Деталі іграшки (кульки) становлять ризик удушення, асфіксії або механічного пошкодження внутрішніх органів, чим загрожують безпеці чи здоров’ю користувачів з урахуванням передбачуваної поведінки дітей.
Відповідно до сценарного плану ймовірність виникнення ризику, що може становити продукція іграшка – конструктор «Неокуб», становить серйозний рівень загрози для життя та здоров’я споживачів.
Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд
і контроль нехарчової продукції», органом ринкового нагляду до розповсюджувача даної продукції, вжиті обмежувальні (корегувальні) заходи: вилучення продукції з обігу та заборона надання продукції на ринку.
Зазначаємо, що на сьогодні десяткам дітей та підлітків була надана медична допомога від шкоди завданої організму в результаті свідомого чи не свідомого ковтання деталей (елементів) даної іграшки.
Звертаємо увагу батьків споживачів зазначених іграшок!
При купівлі конструктора, в складі якого є деталі, зокрема магнітні елементи, що приводять до ризиків ковтання, удушення складними елементами, треба чітко усвідомлювати всю небезпечність та ризики, які загрожують вашим малюкам. Все, що пов'язано з магнітом і магнітними деталями - це вкрай небезпечно. У більшості випадків, на жаль, використання конструктора, закінчується оперативним лікуванням дітей, що завдає серйозної шкоди здоров'ю дитини.
Доводимо до відома суб’єктів господарювання ринку дитячої продукції!
Відповідно до пункту 6 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» визначено як обов’язок суб’єктів господарювання, негайно повідомляти про продукцію, яка ними розповсюджується та на підставі отриманої ним інформації становить ризики для споживачів (користувачів) не сумісні із загальною вимогою щодо безпечної продукції. Повідомлення про таку продукцію, яка не відповідає загальній вимоги щодо безпечності продукції, регламентується ст.10 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».